blog   marketing sieciowy   forum   hosting  czas   biznes oferty   inwestowanie   webdesign   kreatywno   e-marketing   pp   pik
 

Giełda, spółki giełdowe - jak zacząć inwestować

Jak byłem mały moi rodzice z początkiem lat 90 zaczęli grać na giełdzie... podobno wtedy można było wiele zarobić... ale wymagało to wiele zachodu. Za każdym razem gdy chcieli kupić akcje spółek giełdowych musieli wybrać sie do domu maklerskiego stać kilka godzin w kolejce, by złożyć zamówienie na akcje, które tak czy inaczej nie musiało być zrealizowane... (a kosztowało tez swoje...) zajmowało to zwykle kilka godzin (wycieczka, kolejka, zamówienie)... Dodatkowo trzeba było sprawdzić czy akcje zostały kupione.

Natomiast by sprawdzić kurs akcji, trzeba było kupić gazetę (kolejny wydatek)... potem już było łatwiej pojawiły się notowania giełdowe w telegazecie. Mimo to jednak po jakimś czasie przestali się całkowicie giełda interesować...

Szukając miejsca gdzie mógłbym zainwestować swoje skromne oszczędności, od razu przypomniałem sobie o giełdzie papierów wartościowych! Zacząłem szukać jak to zrobić... okazało się, że w dobie internetu inwestowanie w Akcje stało się dużo prostsze, szybsze i tańsze. Obecnie wystarczy mi około minuta na złożenie zlecenia.

Oszczędzając Ci szukania, przedstawiam mój sposób poniżej:

Internetowy dom maklerski

Przeglądając oferty domów maklerskich zdecydowałem się, założyć konto bankowe w mBanku, który to bank oferuje przy okazji usług bankowych usługi maklerskie.

przejdź do składania wniosku o ekonto:

Bogaty ojciec, Biedny ojciec - ksika ktra zrewolucjonizowaa mylenie o finansach
autor: Robert Kiyosaki, , Sharon L.Lechter
stron: 213
wejd: www


 

 

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest połączenie rachunku bankowego w mBanku z rachunkiem maklerskim, oraz możliwością odkładania oszczędności w funduszach inwestycyjnych (wszystko przy jednym logowaniu). Na dodatek mBank nie pobiera opłat za prowadznie rachunków, nie pobiera również opłat za wydanie karty płatniczej.

Po założeniu konta w mBanku, należy ze strony z zakładki mInwestycje wybrać podstronę eMakler, następnie podążać wg instrukcji pt. "Jak zacząć".

Kolejno po podpisaniu umowy o prowadzenie rachunku maklerskiego i uruchomieniu usługi, w panelu logowanie do konta w mBanku. Pojawi się w panelu administracyjnym aktywna opcja Papiery wartościowe, gdzie w prosty sposób możemy kupować i sprzedawać akcje.

Nauka podstaw!

Bez znajomości podstaw giełdy, nie radzę nikomu inwestować... chyba że ktoś jest naprawdę wielkim szczęściarzem. Ale doświadczenie dowodzi, że zarobki na giełdzie to iloczyn wiedzy, doświadczenia i szczęścia, tak więc każdy z tych czynników jest równie ważny, nawet jeśli jednego jest więcej, a drugiego mniej.

W każdym razie masz do wyboru uczyć się wszystkiego od nowa na własnych błędach lub skorzystać z doświadczenia innych. Ze swojej strony polecam jedną z kilku polskich publikacji dostępnych na ten temat Praktyczny poradnik dla początkujących inwestorów.

Notowania giełdowe

Analizy, informacje giełdowe, aktualne kursy akcji możesz oglądać w różnych serwisach serwisach. Oto kilka moich ulubionych:

  • http://gospodarka.gazeta.pl/gielda/ - kursy wszystkich spółek WIG oraz wybrane informacje giełdowe (wykresy, analiza techniczna, akcjonariusz itp.)
  • http://gielda.onet.pl/applet.html - notowania dynamiczne - pokazują jak cena akcji kształtuje się w danej chwili (dzięki nim można sporo zarobić w krótkim okresie czasu, nawet w ciągu jednego dnia), kursy akcji w ciągu dnia często "latają" o kilka procent w górę lub w dół po to by na koniec dnia się ustabilizować, podczas tych wahań można kupować i sprzedawać akcje

Gdy boisz się zainwestować potrenuj...

Wiele osób na samym początku gry na giełdzie boi się zaangazować realnego kapitału w akcje. Dla tych osób też jest rozwiązanie. Polecam Grę Giełdową online na onecie, gdzie otrzymujesz wirtualne pieniądze, które możesz inwestować, przy okazji ucząc się zasad rządzących giełdą.----------

Tomasz Urban pasjonat marketingu i twórczego myślenia, właściciel strony http://ebiznes.org.pl, oraz autor Gazetki Kreatywnej http://kreatywnosc.witryna.org


  


hosting, serwer na strone - zapewnia 2be.pl, autor strony: precelik
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki
 
Inne moje strony: Psychologia społeczna - kilka słów na temat manipulacji. * Bezpłatna Internetowa Giełda Pracy - szukam pracy - zapraszam do umieszczania ogłoszeń. * Prosty sposób na to jak rzucić palenie - i zaoszczędzić trochę grosza, czyli taka mała inwestycja w zdrowie... a co z tym idzie zdrowsze finanse. * Metody nauki języka angielskiego, czyli Angielski w przystępny sposób. * No i mały wynik tego co mi wyszło z tej mojej nauki ankielskiego czyli anglojęzyczny blog o mim mieście Krakow, welcome to...